Більмо на оці

bilmoБільмо на оці являє собою помутніння рогової оболонки ока в результаті якого або запалення в рогівці або її травмування потрапили в око твердими частинками. Залежно від того, де розташувалося більмо на оці і його щільності , воно може погіршити зір або зовсім не чинити на нього ніякого впливу.

У деяких випадках, більмо може повністю позбавити зору. Найнебезпечніше для зору розташування більма – це центр рогівки ( прямо навпроти зіниці) . Периферійне розташування слабо впливає на гостроту зору. Також на зір впливає розмір і щільність цього рубцевого утворення. Найбільш небезпечні утворення великого розміру у центрі ока.

Більмо має специфічний фарфоро-білий колір , який з часом, коли проросте кровоносними судинами, змінюється на жовтуватий.

Найчастіше, більмо – явище придбан , хоча дуже рідко бувають випадки вродженого більма. Основною причиною рубцювання є перенесений запальний процес рогівки – кератит . Кератит буває туберкульозного або сифілітичного походження. І в тому і в тому випадку відбувається масивне рубцювання рогівки.

Також спровокувати утворення більма на оці може хімічний опік або травма ока . Вкрай небезпечними є лужні опіки , після яких у очі може зберегтися лише здатність до світловідчуття.

Зазвичай більмо на оці не піддається медикаментозному лікуванню, тільки оперативному. Але можна обійтися і без операції, якщо застосовувати рецепти народної медицини. Народна медицина пропонує нам досить багато рецептів.

  • У щойно випеченому житньому хлібі слід вирізати дірку так , щоб у неї щільно входив склянку. Стакан слід вставити дном вгору , щоб хліб його щільно облягав . Через кілька хвилин , зазвичай через 15 – 20 , на стінках склянки утворюються краплі. Ці краплі слід зібрати і закопувати по 3 краплі в око 3 рази на день. Капати до повного зникнення більма.
  • Дуже хороший ефект дає закапування в око пихтової живиці . Капати слід по одній краплі раз на день щодня. Буде сильно палити , але лякатися не слід – печіння швидко проходить.
  • Сухий кріп подрібніть в кавомолці. Половину столової ложки укропного порошку залийте 1 склянкою води. Потім закип’ятіть, остудіть і процідіть. Промивайте отриманим відваром очей 3 рази на день.
  • Цибулину середньої величини прокрутіть в м’ясорубці , відіжміть сік і влийте його в склянку кип’яченої води , додайте 1 десертну ложку меду і ретельно розмішайте. Потім процідіть і закопуйте в око по 3 краплі 3 рази на день.