Деформація стопи. Що робити?

deformatciyaДеформація стопи, коли біля основи великого пальця утворюється своєрідна шишка – неприємне потворність , яке обіцяє додаткові проблеми зі здоров’ям. У цій статті опишу особливості боротьби з деформацією стопи.

Іноді в армії трапляється так, що який то молодий солдатик отримує перелом плеснової кістки стопи. Причина у такого перелому одна – це плоскостопість. Не витримує звід стопи армійських навантажень . Також працівники стоячих професій , спортсмени , товстуни , словом все , хто обтяжує ноги непомірним навантаженням , розчавлюють свої стопи. Їх ресора функція порушується , що підтримують склепінчасту форму стопи кістки , зв’язки, м’язи та сухожилля опускаються і стикаються всією площею підошви з підлогою.

Із – за тривалого механічного впливу і статичних навантажень на певне місце з’являються ” улюблені мозолі ” – натоптиші, із – за зміщення центру ваги головка плеснової кістки випинається назовні. А великий палець із – за цього відхиляється убік або ” наїжджає ” на своїх сусідів.

У результаті деформації стопи відбувається неправильний розподіл навантаження на тазостегнові і колінні суглоби. А розтягнення зв’язок і тиск переміщених кісток викликають болі в нозі і попереку , набряклість і пітливість. З – за чого змінюється хода і людина починає кульгати .

Жертвами плоскостопості в основному стають жінки після 45 – 50 років , так як у чоловіків зв’язки міцніше і еластичнішою . Також у багатьох випадках , утворення аномальних шишок в результаті поперечної плоскостопості , має спадкову природу.

Як дізнатися про початкову деформацію стопи ?

Насамперед подивіться як стоптуються ваші каблуки . Якщо зношується одна сторона , це означає , що ви тиснете при хотьбе саме на неї і деформуєте стопу. Також перевірте відбиток своєї стопи , намазав її кремом і ставши на аркуш паперу. Якщо відбиток між подушечками пальців і п’ятою складає більше третини ширини стопи , вважайте , що плоскостопість – провісник кісткового бугра – є.

Що робити ?

Перш за все, перевірте, чи не перевантажуєте свої ноги, не переїдайте чи що? Надлишок солі , цукру і жирної їжі шкідливий для суглобів. Кісточку можна “заробити” і при носінні незручного і тісного взуття . Якщо взуття вузька і тісна , то позбавлена ​​природної рухової активності стопа піддається згубному впливу зайвої ваги. Високі підбори змушують переносити навантаження на передню частину стопи , що викликає деформацію пальців. Оптимальний варіант взуття – м’яка , на амортизуючої підошві з щільним задником і каблуком не вище 3 см.

Гімнастика для ступень при деформації стопи

Фахівці лікувальної фізкультури та ортопеди вважають найкращою профілактикою і лікуванням деформації стопи це ходіння босоніж по нерівній грунті і сипучих грунтах . Таке ходіння викликає багаторазове скорочення м’язів , які утримують звід стопи і м’язів , що згинають пальці . Не обов’язково ходити по вулиці босоніж , можна зробити такі нерівності і вдома. Насипте в 2 коробки дрібну гальку , горох або жолуді і ходіть вранці і ввечері по 3 – 5 хвилин. Цього часу цілком достатньо , щоб стопи нарощували необхідний запас міцності.

А для щоденної зарядки виконуйте комплекс нижчеописаних вправ по 10 разів . Вони прості і часу ви витратите не більше 15 хвилин.

• Дрібними кроками побігайте на п’ятах , на носках і на зовнішніх краях стоп.

• Сядьте на підлогу з довгим рушником у руках. Упріть витягнуті ноги в рушник , кінці якого тримаєте в руках. Тягніть рушник і, відповідно плесна , до себе , а потім відпускайте .

• Встаньте шкарпетками на товсту книгу і намагайтеся п’ятами дістати до підлоги .

• Сядьте на стілець. Пальцями ніг намагайтеся захоплювати і піднімати який або невеликий предмет (олівець , кулька , носовичок ) , тримайте його 5 секунд і відпускайте .

• Сядьте на стілець і згинайте і розгинати ступні . Проводьте обертання за годинниковою і проти годинникової стрілки.

• Лежачи на спині поаплодуйте піднятими ногами, покрутіть “велосипед”.

• Сидячи на стільці , катайте ступнями по підлозі тенісний м’ячик , качалку або пляшку босою ногою.