Користь малини

yagodamalinaКористь малини просто неоціненна для нашого здоров’я. Це просто невичерпна криниця здоров’я і довголіття.

Відвар з малинового листа добре допомагає для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту , дихальної системи, поліпшує сон, істотно розріджує кров, полегшує роботу серця. Чай з малинового аркуша сприяє легшому перенесенню грипу та застуди. Якщо людина регулярно п’є малиновий відвар , то він рідше хворіє вірусними захворюваннями, а хвороба протікає в 2 – 3 рази легше.
Наявність в малині органічних кислот ( яблучна, винна , лимонна) істотно стимулює травлення і , крім того , згубно діють на мікроорганізми , віруси і грибки , тим самим знижують ймовірність кишкових інфекцій.

Заготівлю малинового аркуша слід проводити з 1 по 10 серпня , коли лист набере максимум своїх цілющих властивостей . Листя зривати потрібно з верхньої частини пагона , приблизно 15 – 20 см від верху. Краще заготовлювати листя лісової малини , так як за змістом корисних речовин вона випереджає садову. Сушать у тіні. Трішки не досушити , слід подрібнити листя, потім дати висохнути і після цього скласти в бавовняні мішечки не утрамбовуючи.

Користь малини – це прийом чаю з малинового аркуша з листопада по кінець квітня. Готують цей чай таким чином: в чайник для заварювання кладуть хорошу щіпку листя , заливають окропом (300 – 350 мл ) і ставлять на парову баню на 10 – 15 хвилин. Потім дають відвару охолонути , проціджують. Додавати цукор у відвар не слід , краще його пити вприкуску з батоном, намазаним медом. Кращий час чаювання – це вечір , не менше ніж за 30 хвилин до відходу до сну.

Концентрацію листя в чаї кожен регулює індивідуально. Якщо концентрація занадто велика, то тіло може почати злегка чухатися . У цьому випадку слід зменшити кількість малинового листа в чайнику. Вживати малиновий відвар потрібно не завжди , а з перервами – 15 днів п’єте, 10 днів перерва. І так всю зиму.

Звичайно є в наших умовах лікарські рослини і по ефективніше , ніж малина . Наприклад , таволга (лабазнік), квітки якої мають жарознижуючу і протизапальну дію , а з розрідження крові їй взагалі немає рівних. Але користь малини ще й у тому, що вона насамперед має естрогеноподібною дією, тобто певною мірою омолоджує весь організм. До того ж більш доступна.