Основи здорового способу життя

obraz_zitiyeОснови здорового способу життя – це, перш за все, дотримання протягом усього свого життя декількох простих складових нашого здоров’я: рух, загартовування, помірне харчування, психо-емоційний стан.

А тепер розглянемо всі ці складові детальніше.

1 ) Основи здорового способу життя – це рух.
На цю тему дуже багато написано різних матеріалів , тому немає сенсу в них заглиблюватися. Тому всього кілька загальних рекомендацій . Щоденна ранкова фіззарядка розжене кров по всьому тілу , розворушить ваші суглоби. Біг дуже корисний для здоров’я , але є одне але … Біг – це сильний стрес для ніг. Під час бігу навантаження на одну ногу збільшується до 5 разів – і якщо ваша вага 70 кг , то навантаження при бігу на одну ногу складе 350 кг . І якщо у вас проблеми з суглобами ніг , то бігом ви збільшите свій стан. Краще замінити біг пішими прогулянками на свіжому повітрі , а взимку лижними.

При сидячій роботі, виробіть в собі звичку щогодини вставати і розминати свої суглоби. Колосальну користь здоров’ю дає плавання . Під час плавання розвантажується хребет і відбувається робота 90 % наших м’язів, тому 2 – 3 рази на тиждень сходити в басейн буде дуже корисно.

Не давайте вашим м’язам атрофуватися , регулярно давайте вашому організму посильну фізичну навантаження.

2 ) Основи здорового способу життя – це загартовування.

Обливання вранці і ввечері перед сном холодною водою дає нашому організму такий короткочасний стрес, після якого відбувається повна активація всіх життєвих ресурсів . Боїтеся почати обливатися холодною водою ? Почніть з контрастного душу : після теплої води , обливайте холодною спочатку ноги. Потім, з кожним днем​​, включайте в цей процес все великі ділянки тіла. І через місяць не помітите як втягнетеся в загартовування. А втягнувшись – не кинете це заняття все життя. Гарантія.

Постійно використовуйте можливість походити босоніж. І не тільки з весни по осінь , але і взимку і навіть по снігу . Щотижнева парна з подальшим обливанням крижаною водою або розтиранням снігом – це дуже корисна процедура для здоров’я.

3) Основи здорового способу життя – це помірне і правильне харчування.

Можна тільки дивуватися унікальній здатності організму самовідновлюватися в будь-якому віці. Потрібно всього лише трохи йому допомогти. Досить прибрати з раціону зовсім або знизити споживання всього декількох продуктів і додати більше корисних.

До обмеження продуктів можна віднести м’ясо, оброблене молоко, цукор. Зробити основними продуктами овочі, фрукти, злакові культури, бобові, кисломолочні, свіжу зелень, замість цукру – мед . Про правильне харчування написано дуже багато, тому торкнуся лише деяких правил :

  • У шлунку немає зубів, тому рідку їжу жуй , а тверду – пий.
  • За один прийом їжі слід вживати лише сумісні продукти.
  • Приймати їжу в спокійному стані і не переїдати.
  • Приймати рідина не раніше 1,5 – 2 годин після їжі і не пізніше 15 хвилин до їжі.

А очистити наш організм від шлаків допоможе періодичне голодування.

4 ) Основи здорового способу життя – це дихання.

Найпростіше і переважніше така – вдих, видих вдвічі тривалішою вдиху, пауза.

5 ) Основи здорового способу життя – це психоемоційний стан.

Поради такі – уникайте стресів, заздрості , порожніх переживань – вони знищать вас зсередини. Шукайте у своєму житті тільки світлі моменти , радійте кожному прожитому дню , будь-якої погоди , успіхам інших людей.