Що робити, коли хрустить шия

shiyaХрускіт в шиї – це перша ознака шийного остеохондрозу. У цій статті я розповім про одну дуже ефективною методикою з оздоровлення шийного відділу хребта при остеохондрозі.

Остеохондроз – це захворювання, пов’язане з дегенерацією міжхребцевих дисків. Основною причиною дегенерації дисків є їх зменшене харчування з – за недостатньої рухової активності м’язів шиї і спини. Немає роботи м’язів – немає поживних речовин для міжхребцевих дисків. Як то кажуть – рух – життя. Основним методом лікування остеохондрозу , а відповідно і хрускоту в шиї , є гімнастика.

Двадцять перше століття – століття високого рівня освіченості , в якому освічені люди повинні знати і вміти займатися самолікуванням найпростіших хвороб. Чи не справляєшся , ось тоді – до лікаря.

Ефективна методика з оздоровлення шийного відділу хребта:

Візьміть трохи камфорного масла і зробіть легкий масаж комірцевої зони і шиї. Капніть ще камфори на долоні і гарненько розітріть їх. Зручно ляжте на диван або ліжко , замкніть руки ” в замок ” і заведіть за голову так , щоб долоні притиснулися до шиї. Намацайте під основою черепа потиличну кістку і упріть в неї ребра долонь і мізинець . Після цього у вас вийде свого роду компрес. Камфорна олія , завдяки розігріваються властивостями , і тепло ваших рук нададуть сприятливу дію на м’язи шиї. А створивши собі позитивний настрій , також і ваші власні біоструми поспішать на допомогу.

Кілька хвилин розслаблено полежіть і насолоджуйтесь теплом в шиї. Можна навіть, поклавши подушку , подивитися телевізор . Потім ритмічно , потихеньку , не напружуючись , в невеликому темпі , починайте піднімати і опускати підборіддя так , щоб потилична кістка черепа початку пружинити на ребрах долонь. Процес такий: спочатку , коли підборіддя піднімається , м’язи ззаду злегка напружуються , потім м’язи розслабляються, і підборіддя займає вихідне положення.

При цій маніпуляції відбувається наступне: усувається застій крові у венах , відбувається легке витягування шийного відділу хребта , в результаті чого збільшується розмір міжхребцевих отворів і тим самим звільняються корінці спинномозкових нервів від защемлення . Робота м’язів шиї відбувається в динамічному режимі , в результаті чого вони міцніють.

Золоте правило: починайте завжди з малого. Для початку , може , вистачить 6 – 10 коливань , а повторень ( підходів) – від 3 до 5 . Але краще , якщо ви за раз будете робити не більше 100 коливань .

Так як в результаті цих вправ не відбувається перенапруження , то ця методика сприятиме хорошому сну .
У період загострення болів, всі маніпуляції виключаються, а робляться тоді, коли відчуваєте, що хребці трохи не на своєму місці і в шийному відділі хребта болить.

Після двотижневого курсу, ви помітите , що немає вже тієї скутості , може зовсім піти хрускіт в шиї , і навіть покращитися зір.

Надалі вправи можна робити для профілактики і вже ” на суху ” – без камфори.