Що робити, коли мерзнуть ноги

nogi_holodУ багатьох людей мерзнуть ноги. Але не всі знають, що ноги мерзнуть не просто так, а, можливо, від дуже підступної хвороби – облітеруючий ендартеріїт .

Багато з жахом згадують судоми, крижані ноги, від яких холод повзе по всьому тілу і не дає заснути, постійну необхідність носити теплі носки в холодну погоду. І лише небагато звертаються з цією проблемою до судинного хірурга. А саме він може поставити невтішний діагноз – хвороба завзятих курців облітеруючий ендартеріїт . А підступність цієї хвороби така – якщо не лікуватися, то кінцевий результат цієї хвороби – гангрена і ампутація.

Як можна здогадатися , в допомозі насамперед потребують вени, по яких кров не в повному обсязі надходить до ніг. Тому перше , що слід робити в ситуації , коли мерзнуть ноги, це самомасаж ніг.

Масаж складається з простих прийомів: погладжування, розминка, вижимання, різкий масаж, поплескування і знову погладжування. Вранці після пробудження, сядьте на ліжку злегка зігнувши ноги з упором на п’яти. Попередньо проведіть розтирання і розминання найбільш занімілих за ніч м’язів ніг, ступні, пальці.

Погладжування: обхопіть обома руками ногу в районі щиколотки і, з легким натиском, проведіть по нозі через коліно до самого верху.

Розминання: знову обхопіть ногу і не віднімаючи рук , із зусиллям круговими рухами виконуйте самомасаж .

Вижимання: захопіть долонею м’язи ноги в жменю і потягніть у боку , як би вичавлюючи. Потім відпустіть, захопіть вище і продовжуйте роботу.

Різкий масаж: по черзі кожною рукою хапайте м’язи ноги з різних сторін і смикайте і теребите їх у різні боки, намагаючись розім’яти всі жилочки.

Поплескування: обома руками поплещіть по всій нозі від щиколотки .

Погладжування: це обов’язковий атрибут самомасажу.

Робіть всі ці вправи по 7 – 10 разів з кожною ногою. Після цього нанесіть на ногу яблучний оцет. Він володіє винятковими властивостями завдяки своєму унікальному складу , в якому міститься багато корисних мікроелементів і вітамінів. Найважливіше в даному випадку властивість, це те, що він має судинорозширювальний вплив і розріджує кров , розсмоктує тромби і згустки в кровоносних судинах. Краще брати 6% оцет – його не треба розбавляти і нагрівати . Наносити слід на всю ногу , не забуваючи про ступні і підошви ніг, злегка втираючи. Зачекавши 3 – 5 хвилин , щоб оцет вбрався , акуратно укутайте ноги , щоб не стерти оцет і полежте 15 хвилин. Потім можна займатися своїми повсякденними справами.

Те ж саме слід зробити і ввечері перед сном. У будь-який вільний від ходьби час, виконайте таку вправу: стиснути руки і ступні ніг в кулак і з силою розтиснути. Зрозуміло , що ступні в куркулі не стиснеш , але дія зрозуміло. Так виконати не менше 30 разів. На перших порах ноги може зводити судомою, але з часом проблем не буде.

І ще один дуже ефективний засіб від замерзання ніг, а відповідно і від облітеруючого ендартеріїту – це контрастні ванночки для ніг. Що може бути простіше. 2 – 3 рази на день , а можна і більше , просто обливайте свої ноги спочатку теплою водою, потім холодною . І так кілька разів за один прийом.

Отже, проробляючи щоденний самомасаж ніг і контрастні ванночки ви назавжди забудете про холодні ногах.