Що робити, якщо болить лікоть

likotСеред численних видів болю неприємні відчуття, що тягнуть на ліктьовому згині добре знайомі багатьом людям.

Епіконделіт або друга назва – “лікоть тенісиста” – захворювання, що виникає при тривалому обертанні передпліччя одночасно зі згинанням і розгинанням руки в лікті. Саме такі рухи роблять тенісисти . Але в групі ризику також перебувають люди таких професій, як ковалі, малярі, муляри  штукатури, монтажники , масажисти, механізатори і навіть завзяті городники  які завзято орудують мотикою або домогосподарки, які тягають важкі відра і сумки.

Іноді достатньо всього лише одного різкого підйому тяжкості, ривка рукою на себе , кидка будь-якого предмета – і в результаті травмуючого руху з’являється біль у лікті . Причому , одного разу з’явившись, вона може тривати тижнями і місяцями , тому, що хворий не лікується. Адже біль у лікті він відчуває тільки при великому напруженні або навантаженнях.

Якщо болить лікоть вже тривалий час, то поступово в місці пошкодження може відбутися переродження сухожилля за рахунок розростання сполучної тканини. Підсвідомо, оберігаючи постраждалу руку , хворий починає перерозподіляти навантаження, що призводить до порушення біомеханіки і, надалі, може спровокувати інші захворювання опорно-рухового апарату .

Основними симптомами епіконделіта служить біль близько ліктьового суглоба, що підсилюється при розгинанні кисті назад, при повороті передпліччя долонею вгору, при утримуванні важких предметів. Хоча зовні лікоть нічим не відрізняється від здорового – у спокої не болить, пухлини немає, форма суглоба не змінилася. Ні аналізи, ні рентген відхилень не зафіксують. Але якщо тлумачний лікар спробує максимально розгорнути кисть хворого за годинниковою стрілкою або проти неї, попередньо зафіксувавши лікоть, а потім запропонує пацієнтові повернути руку у вихідне положення  долаючи опір лікаря, то різкий біль не змусить себе чекати. Після такого “тесту” залишається тільки приступити до лікування хворого ліктя.

Лікар призначить різні препарати, але іноді буває достатнім забезпечення хворому ліктя спокою на 1 – 2 місяці і щадного режиму при навантаженні. Але і народна медицина приготувала для цієї хвороби кілька дуже дієвих рецептів.

Якщо болить лікоть, то на нього добре діють компреси з лікарських рослин.

  • Розім’яті і пропарені листя берези накладають на хворий суглоб , прикривають бавовняною тканиною, потім поліетиленом і шарфом. Тримають компрес по 2 – 4 години на день,  кожен день , курсом 15 – 20 процедур.
  • Змішати квітки ромашки і бузини чорної 1:1, обдати окропом і теплою сумішшю накласти на лікоть , як і в попередньому рецепті. Тримати 1 – 2 години.
  • 2 ст ложки трави герані луговий заливають 2 склянками холодної води , настоюють 8 годин. Змочують в настої серветку , прикладають до хворого ліктя , зверху вкривають поліетиленом і укутують шарфом на 1 – 2 години.
  • Свіжі бруньки тополі чорної (осокора) кладуть у склянку на 1 /3 і заливають окропом до цілого склянки. Охолодивши отриману кашку 15 – 20 хвилин, накладають на суглоб на 3 – 4 години. Курс лікування 10 – 20 процедур.
  • Також з бруньок тополі можна зробити мазь. Для цього змішують по 3 ст ложки нирок і несолоного вершкового масла , витримують 1:00 на водяній бані і 5 днів у холодильнику. Отриману мазь втирають в хворий лікоть щодня протягом 4 днів. Після невеликої перерви можна цикли повторювати 5 – 6 разів.
  • Роблять настоянку з фіалки запашної. Для цього 20 г листя заливають 200 г горілки і витримують 10 днів. Змочують серветку в цій настоянці, накладають на хворий суглоб, потім поліетилен і теплий шарф. Тримають компрес по 2 – 4 години на день, курсом 15 – 20 процедур.

Для профілактики лікарі радять дотримуватися правильне положення рук, посадку і поставу і виконувати кілька нескладних вправ: струшування рук, стиснення кистей в кулак, обертальні рухи пальцями, зведення лопаток, масаж.