Вправи для зору

Вправи для зору прості, ефективні, безвідмовно діють, перевірені на багатьох людях. Цей комплекс вправ для зору рекомендований Центром офтальмотології.

7 вправ на кожен день для поліпшення зору втомлених очей

1. Встаньте прямо і дивіться перед собою 2 – 3 секунди. На відстань 20 – 30 см від очей підійміть перед собою великий палець руки і подивіться на нього 3 секунди . Потім опустіть руку. Повторюйте так 10 – 12 разів.

2. Візьміть олівець в витягнуту руку і дивіться на нього , потім повільно підведіть олівець до носа не відриваючи погляд від нього. Потім повільно відведіть руку назад. Повторюйте цю вправу 10 разів.

3. Закріпіть на вікні на рівні очей будь-яку мітку розміром 5 мм. Подивіться у вікно вдалину , потім на мітку . Повторіть 10 разів.

4. Повільно, з відкритими очима, в такт диханню малюйте очима вісімку по вертикалі, горизонталі, діагоналі.

5. Витягніть великий палець на відстань 30 см напроти очей і подивіться на нього 5 секунд. Потім на 5 секунд закрийте ліве око, потім на 5 секунд закрийте праве, потім знову дивіться двома очима. Позаймайтеся так пару хвилин.

6. Для зняття втоми з очей дивіться на великий палець витягнутої перед собою правої руки 5 – 6 секунд. Потім опустіть руку не відриваючи погляд і не повертаючи голови. Потім те ж саме виконайте з лівою рукою. І так кілька разів.

7. Переводите погляд з лівого нижнього кута в правий верхній кут, потім з правого нижнього кута в лівий верхній. Голову при цьому не повертати. Зробіть 5 – 8 разів, потім у зворотному порядку 5 – 8 разів.

Вправи для очей робіть щодня, в цілому 20 – 30 хвилин за день. Ці вправи для зору можна робити з ранку, в обід і ввечері. Головне – це ваше сталість.

Відхід у ” задзеркалля ” для зняття зорового напруги

Під час тривалої роботи з комп’ютером , документами , необхідно давати очам відпочинок щогодини. Дуже ефективним методом запобігання порушень зору є дзеркало. Поставте його перед собою на ваш робочий стіл і спостерігайте за подіями навколо вас як би в “задзеркалля” . І хоча б 2 рази на день виконуйте вправи, засновані на русі очного м’яза .

1. Легкими рухами очних яблук, без напруги, робіть кругові рухи за годинниковою стрілкою кілька разів, а потім проти годинникової стрілки.

2 . Потім виконайте ту ж вправу, але тільки з закритими очима.

3. Приблизно 20 секунд дуже часто поморгайте, а потім кілька разів стисніть повіки.

Лист носом

Неодноразово доведено, що для зняття зорового напруження дуже добрим є така вправа як “лист носом”.

Закрийте очі . Уявіть, що ваш ніс – це ручка або олівець, і ви їм щось пишіть. Пишіть літери або слова, словом, займайтеся цією вправою хвилину.

Народні засоби для поліпшення зору і зняття напруги з очей

Крім вправ для очей, для зняття напруги і поліпшення зору корисно застосовувати живильні маски:

  • Натріть сиру картоплю, загорніть її в марлю і покладіть на очі на 15 хвилин.
  • Для профілактики набряків і мішків під очима зробіть для очей холодні або контрастні компреси. Для цього змочіть серветку в чайній заварці або настої з ромашки або шавлії. Сльозяться очі заспокоять компреси з теплого молока.