Як лікувати перелом ребра

Перелом ребер – досить часте травматологічне захворювання. Перелом виникає внаслідок удару в грудну клітку, а також як результат дорожньо-транспортних пригод та падінь. Зважаючи специфічності такого перелому, кожен повинен знати як лікувати перелом ребра .

Звичайно, багато неприємностей завдає ускладнений відкритий перелом ребер. Часто він може супроводжуватися великими крововиливами. Тоді лікування перелому ребра може відбуватися тільки в умовах стаціонару. Набагато простіше лікувати звичайний неускладнений перелом ребра. Як правило, повна реабілітація хворого відбувається в домашніх умовах.

При домашньому лікуванні перелому ребра гіпсові пов’язки не застосовуються. Зате на ребра накладається туга пов’язка. Вона дещо обмежує дихальні рухи, та й хворому не варто багато рухатися і перевтомлюватися. 

Як лікувати перелом ребра

Дуже багато хто, не знаючи, як лікувати перелом ребра , perelom-rebraвлаштовують хворому справжній постільний режим. Однак цього не потрібно робити. Навпаки, хворий потребує свіжому повітрі, різноманітному харчуванні. Приділіть увагу продуктам, що сприяє загоєнню кісткової тканини. Найдоступніші і корисні страви – ​​зварені на основі желатину: заливне, желе, а також молочні продукти та вершки . Нехай у раціоні хворого щодня будуть вітамінні страви: відвар шипшини , сир, горіхи, хурма, лимони, фініки, смородина. Будуть дуже корисними чаї з кропиви, медунки, деревію.

Деякі ж в пошуках відповіді на питання, як лікувати перелом ребра , звертаються до послуг народної медицини .

• Серед великої кількості народних засобів для лікування таких травм потрібно виділити муміє . Його розводять в теплій воді з розрахунку 0,1 г (дітям) і 0,2 г (дорослим) муміє на 50 мл. води. Цей цілющий напій п’ють за 1 годину до їжі.

Крім того, на основі рожевого масла і муміє можна приготувати ефективну лікувальну суміш. У бульбашці рожевого масла розчиняють полграмма муміє. Її втирають легкими масажними рухами в травмовану область. Такі процедури помітно прискорюють процес одужання після травми.

• Настільки ж цілющими властивостями володіє і ялицеве ​​масло . Його також обережно втирають в місце перелому.

• При лікуванні перелому ребра дуже ефективні компреси і примочки. Вони прискорюють зрощення ребра і значно зменшують больові відчуття. Для лікування застосовуються золота різка, кора граната, плоди шипшини.

Золоту різку готують так: 1 ст ложка трави заливається склянкою окропу в термосі. Через 2 години остуджують, змочують в настої шматок тканини і прикладають до ребра, поверх поліетилен і пов’язка.

Кору граната потрібно варити півгодини: 1 ст ложку кори залити склянкою окропу, варити на повільному вогні, потім долити води до початкового об’єму і прикладати у вигляді компресу, як написано вище.

Шипшина готують з вечора: 1 ст ложку плодів шипшини заливають половиною літра окропу в термосі. Цю дозу вітамінного настою випити протягом дня по 100 г за раз.