Як лікувати поліпи в носі

polipyПоліпи в носі – напасть, від якої страждає безліч людей. На жаль, лікування поліпів у носі в медицині одне – це видалення хірургічним шляхом. А співчуття в тому, що через деякий час поліп виростає знову.

Основною причиною утворення поліпів у носі є викривлення носової перегородки. Із – за цього утворюється потовщення слизової оболонки, яка, як губка, вбирає в себе всю інфекцію, запалюється, з’являється нежить. Якщо його не лікувати, то нежить переростає у хронічний, запальний процес переходить на пазухи носа і розвивається синусит.

Переважна кількість людей страждають від дискомфорту в носі і ставляться до цього дуже легковажно – не лікують його. А за цей час визріває поліп, який може стати причиною астми.

Вірною ознакою розвитку поліпів у носі є поєднання запального процесу в носовій порожнині і поява алергічних реакцій, коли закладає то ліву ніздрю, то праву. Як тільки виник дискомфорт в носовій порожнині і не проходить навіть через тиждень, слід приступити до промивання носа соляним розчином.

Для цього розводимо в половині склянки теплої води сіль, взяту на кінчику ножа. Ретельно розмішуємо. Потім слід лягти на правий бік, набрати в шприц без голки розчин і невеликими порціями впорскувати в праву ніздрю. Зробили впорскування, трохи прошморгали носом, полежали , потім перекинулися на лівий бік і проробили те ж саме з лівою ніздрею. Головне правило – уприскування робити в ту ніздрю , на стороні якої лежите .

А що робити, якщо поліпи в носі вже утворилися?

Є такі клініки, де поліпи не вирізують, а припікають і, як би, розсмоктують. Це методика – плід сорокарічного праці. Тобто у хворого поліпи не видаляють хірургічним методом, а позбавляють від них фізіологічним шляхом.

Найкращим методом підсушування поліпів є промивання носа відваром чистотілу. Склянкою окропу заварюють 1 ст ложку сухого чистотілу, наполягають і промивають ніс також, як і соляним розчином. Робити таку процедуру можна стільки разів, скільки дозволяє самопочуття, але не менше місяця.

Також підсушуючими і дубильними властивостями володіють ромашка, шавлія, кора дуба. З будь-якого компонента можна довільно зробити відвар і промивати ніс.

З давнини до нас дійшов такий спосіб лікування поліпів у носі: нагрівають цегла, висипають на нього тютюн і дихають ним.

Скільки хворих, стільки і варіантів лікування. Адже навіть звичайний нежить лікується сорока різними способами.

Також на стан слизової носа впливають такі фактори як переохолодження, вологість, сидячий спосіб життя, скупченість людей. Найпростіше, що можна зробити для запобігання появи поліпів у носі – це промивання носа тривалий час, очищення кишечника, печінки, самомасаж точок трійчастого нерва. Вони знаходяться трохи збоку від крил носа. Круговими рухами пальців промасажуйте ці точки , простимулює сплячий трійчастий нерв , який цар і бог цій області нашого організму.