Як лікувати ревматизм народними засобами

revmatizmЛікування ревматизму народними засобами проводиться разом з медикаментозним лікуванням і дає дуже гарні результати.
Ревматизм – це запальне захворювання, що вражає сполучну тканину, суглоби, м’язи, серцево-судинну систему. Причин виникнення ревматизму може бути кілька – це зашлакованості організму, наслідки перенесених інфекцій (ангіна, фарингіт і т. д), генетична схильність.

Ревматизм проявляється болем і скутістю суглобів і м’язів, набряканням або припухлістю суглобів. При ураженні серцево-судинної системи може призвести до формування вад серця. На початковому етапі захворювання слід приймати призначені лікарем медикаменти і застосовувати рецепти народної медицини для лікування ревматизму.

Лікування ревматизму народними засобами

1. Один з найдієвіших рецептів лікування ревматизму, який поставив на ноги багатьох безнадійних хворих – це ванна з сінної потерті. Для цієї ванни буде потрібно 800 г сінної потерті (Не сіна!). Висипаємо її в ситцевий мішечок і кип’ятимо півгодини в 2 л води в емальованій каструлі. Потім виливаємо отриманий відвар у ванну, наповнюємо її до половини гарячою водою і садимо в неї хворого. Зверху накриваємо ванну брезентом з вирізом для голови. Це робиться для того, щоб не зникали ефірні масла від сінної потерті, які і є лікувальним засобом. Цю ванну роблять на ніч. Тривалість ванни до 45 хвилин. Вода у ванні завжди повинна бути гарячою. У важких випадках захворювання такі ванни приймають щодня, при середній і малої тяжкості захворювання – через день.

2. Інший старовинний рецепт лікування ревматизму: змішати 2 частини лляної олії і 1 частина сірчаної кислоти. Один раз на день змащувати хворі місця цією сумішшю. Якщо виникає хвороблива реакція, то концентрацію сірчаної кислоти слід зменшити. Зберігати в банку з щільною кришкою. Не збовтувати.

3. Лікування ревматизму березовим листям. Цей рецепт допоможе і при артрозі. На ніч набивають широкі штани березовим листям (краще свіжими, але можна і сухими), одягають на себе і лягають спати. Хворий сильно пропотіє. Коли листя намокнуть від поту, то їх змінюють. Можна таку процедуру робити і до сну в перебігу декількох годин.

4. Лікування ревматизму сіллю. Столову ложку солі розмішати в склянці теплої води, змочити ситцеве ганчірочку цим розчином і накласти на хворе місце. Поверх целофан, теплий шарф і ще можна грілку. Лікування сіллю абсолютно нешкідливо і дуже ефективно. Такий компрес допоможе і при радикуліті.

5. Лікування ревматизму саморобної маззю. У глиняний горщик шарами по 1 см покладіть коров’яче масло і березові бруньки. Після заповнення герметично закрийте горщик кришкою (краю кришки можна навіть замазати тестом) і протомитися кілька годин у духовці. Якщо є російська піч, то можна поставити горщик в добре протоплену піч на добу. Після потрібно процідити масло і додати в нього 1 г перетовченої в порошок камфори. Все. Мазь готова. Цією маззю натирають хворі місця не менше одного разу на день. Зберігають її в прохолодному місці, в щільно закритому посуді.

6. Цим рецептом лікували ревматизм партизани у війну: в мішечку заварювали махорку, цей відвар переливали в корито, додавали гарячої води і садили туди хворого на 15 – 20 хвилин. Після чого тепло вкутували і вкладали в тепле ліжко. Усього кілька таких ванн і людина вставав на ноги. Розпарену махорку прямо в мішечку можна прикладати до хворої попереку або суглобам.