Як лікувати розтягнення зв’язок

svyazkiПошкодження зв’язок виникають в результаті непрямої травми суглоба. Коли виконуються занадто сильні, не властиві даному суглобу руху, вчиняється частковий розрив зв’язок або розтягнення. Через сильний біль, рухи в суглобі майже обмежені, але можливі. Коли проводять огляд, то видно згладжена контурів суглоба і припухлість. Щоб мінімізувати наслідки травми, потрібно знати, як робити лікування розтягнення зв’язок в домашніх умовах.

Щоб зрозуміти серйозність розтягування, потрібно знати, що воно залежить від кількості пошкоджених зв’язок, а також від ступеня пошкодження. Лікування розтягнення зв’язок увазі під собою, те, що після травми, відразу накладається холодний компрес або прикладається лід. Для створення компресу треба загорнути шматочки льоду в щільну тканину або серветку і прикладати до ураженої ділянки, у міру нагрівання, компрес періодично міняють. За відсутності льоду, до хворого місця прикладають змочений у холодній воді рушник.

Лікування розтягнення зв’язок

  • Розтягнення зв’язок можна лікувати гарячим молочним компресом, який необхідно міняти у міру охолодження.
  • Взявши складений вчетверо бинт або ганчірочку, і густо нанісши на нього білок курячого яйця, можна обертати уражене місце. Зверху лягає на 5-6 годин або на ніч компресний папір та вовняний шарф.
  • Мазь для лікування розтягування. Для створення мазі потрібно в співвідношенні 1: 2: 1, взяти натерте на тертці господарське мило і змішувати з яєчним жовтком і водою, до того часу поки воно не перетвориться в однорідну масу. Потім даної сумішшю просочується марля і прикладається до хворого місця і закріплюється бинтом. Після такого компресу біль швидко зникає.
  • Є в природі майже універсальний засіб для лікування багатьох хвороб – це глина (читайте лікування глиною). Вона також підходить і для лікування розтягнення зв’язок. Її розводять до консистенції сметани, кладуть в тканину з льону і прикладають до ураженої ділянки. За допомогою еластичного бинта цей компрес закріплюють на кілька годин.
  • Щоб зробити ефективне лікування розтягнення зв’язок, також можна взяти 1-2 дрібно нарізану цибулин (їх кількість визначається залежно від ступеня розтягування), з’єднати їх з цукровим піском і після нанесення товстого шару цієї суміші на ганчірку, вона накладається на хворе місце.
  • У народній медицині існує думка, що горілкою лікується все. У даному випадку її застосовують зовнішньо. До ударів і розтягувань часто прикладають горілчані компреси, але лікарі рекомендують спочатку, першу добу, робити компреси з льоду, а потім вже можна застосовувати і зігріваючі.

Протипоказання при розтягненнях

Не можна рухати пошкодженим місцем – тільки спокій. У початковій стадії заборонено будь-яке тепло – сауна, лазня, гаряча ванна, зігріваючий компрес. Виключити вживання алкоголю – прискорення кровообігу посилює набряк.