Як лікуватись за допомогою кашкари (рододендрону)

kashkaraКашкара – це народна назва рододендрона золотистого. Корисні властивості цього красивого чагарнику допомагають, насамперед, у лікуванні багатьох серцевих захворювань.

Ареал розповсюдження кашкари – це гориста місцевість: Саяни, Алтай, Далекий Схід, Курили, Сахалін. Це вічнозелений чагарник з сланкими по землі і камінню стеблами.
У народній медицині для лікувальних цілей збирають листя рододендрона золотистого в травні – червні . Настій з цих листів має потогінну , сечогінну , знеболювальну і заспокійливу дію , зменшує серцебиття і задишку , збільшує швидкість кровотоку, сприяє зникненню набряків серцевого походження , знижує венозний тиск. І не дивлячись на такий досить широкий спектр цілющої дії, рододендрон найбільше цінується як серцевий засіб.

Водні витяжки рододендрона, на відміну від багатьох інших рослин серцево-судинної спрямованості, підвищуючи тонус серцевого м’яза, збільшують амплітуду серцевих скорочень, при цьому знижуючи їх частоту не зраджуючи артеріального тиску. Через нетривалий час прийому настою кашкари зникає серцева задишка і поступово зменшуються набряки .

Також кашкара володіє специфічним бактерицидну дію – беручи настоянку з неї по 2 ст ложки 3 – 4 рази на день після їжі , хворий повністю очищає кишкову мікрофлору від мікробів кокової групи (стафілококи, стрептококи).

Потужну протизапальну дію, яке надає арбутин, що знаходиться в кашкарі, дозволяє застосовувати настоянку для лікування простудних захворювань.

Особливого поширення лікуванням рододендроном отримало в Німеччині. Відвари з нього застосовують при запаленні окістя. Настоянки допомагають лікувати такі хвороби як ішіас, люмбаго, ревматизм, подагра.

При схильності до сечокам’яної хвороби, коли після лікування каменів і виведення піску з’являються нові камені, застосовують настоянку рододендрона , додатково підсилюючи лікувальний ефект прийомом чаю з листям чорної смородини і квітками таволги . Чай готують так: 1 ч ложку подрібненого листя чорної смородини і 0,5 ч ложки квіток таволги заливають окропом і настоюють , поки чай зберігає зелений колір. Якщо чай темніє , то він вже не придатний. За 40 хвилин до прийому їжі п’ють настоянку кашкари , а потім через 20 хвилин 1 склянку цього чаю.

Спосіб приготування настоянки Кашкара (рододендрона золотистого)

  • 2 ч ложки сухого листя рододендрона заливають склянкою окропу , настоюють 20 хвилин і проціджують. Приймати настоянку слід в гарячому вигляді по 1 – 2 ст ложки 3 рази на день.

Спосіб приготування відвару

  • 2 ст ложки сухого листя заливають 0,5 л окропу , варять 10 хвилин на слабкому вогні , настоюють 20 хвилин і проціджують. Приймати слід по 50 мл 3 – 4 рази на день до їди. У тому числі і при запаленні окістя.