Як лікуватись за допомогою манжетки звичайної

manzetkaМанжетка звичайна – це багаторічна сланкі рослина з прикореневими листям і верхніми сидячими. Манжетка звичайна відноситься до сімейства розовоцвітних.

Ця рослина дуже непримітна, навіть квітки у нього простенькі із зеленуватим відтінком, скупчені в клубочо . За формою , листя нагадує манжети жіночих кофтинок , округлі з 5-6-ю лопатями. У висоту рослина досягає 20 – 25 см. Цвіте у червні – липні. Віддає перевагу рости на відкритих місцях: на луках , узліссях .

Для лікувальних цілей використовується вся надземна частина . Її зрізають під корінь під час цвітіння і сушать під навісами , розкладаючи тонким шаром. Зберігають у перебігу року в матер’яних мішечках .

У Росії манжетку ще називають грудної травою, так як вона збільшує вироблення молока у годуючих матерів, сприяє відхаркуванню, зупиняє різні кровотечі, має ранозагоювальну і сильну протизапальну дію .

В основному манжетка звичайна використовувалася у вигляді відварів і настоїв при нетравленні шлунка, при проносах. Також настої з манжетки приймають при бронхітах і інших захворюваннях верхніх дихальних шляхів, при кашлі з рясним мокротинням. У південних районах Росії відвар або настій у вині приймають при болях у серці, проносах, водянці і різних захворюваннях органів дихання. У минулому використовували манжетку навіть при лікуванні туберкульозу, так як вона сприяє загоєнню каверн легенів і покращує обмін речовин.

У німецькій народній медицині настої з манжетки застосовують при малярії, діабеті, недокрів’ї, ревматизмі, атеросклерозі, шлунково-кишкових коліках, водянці.

Але найбільшу популярність манжетка звичайна отримала при лікуванні хвороб жіночої статевої сфери. Манжетка – дуже надійний засіб при сильних менструальних кровотечах , а також запаленнях яєчників. Якщо у жінки болить низ живота з – за запалення яєчників , то кращого засобу не знайти.

Найсприятливішим способом позначається застосування манжетки при протіканні вагітності. А , наприклад , німецька народна медицина прямо рекомендує за місяць до пологів приймати по півсклянки настою з манжетки 3 рази на день до їжі для нормального протікання пологів.

Настої з трави манжети також часто застосовують зовнішньо для обмивань ран і виразок, а також обмивають обличчя при юнацьких вуграх.

Манжетка звичайна застосування

  • Залити 1 ст ложку листя манжетки 1 склянкою окропу і настояти 4 години. Процідити і приймати по половині склянки 3 рази на день до їжі.
  • Залити 3 ст ложки листя 500 мл окропу, кип’ятити 10 хвилин, процідити. Застосовувати зовнішньо для компресів і обмивань.
  • У 500 мл вина відварити на слабкому вогні 15 г листя , настояти 1 добу і процідити. Приймати по 1 – 2 ст ложки до їжі 3 рази на день.
  • Залити 3 ст ложки трави манжетки і 1 ст ложку шавлії 500 мл окропу , настояти 20 хвилин , процідити. Приймати по 1 ст ложці в 50 мл кип’яченої води. Одночасно застосовувати зовнішньо у вигляді спринцювань при запальних процесах в яєчниках.