Як лікуватись за допомогою рутки

rutkaРутка лікарська – однорічна сіро – зелена рослина з сланких стеблом , завдовжки близько 20 – 40 см. Листя рутки лікарської дрібнороздрібненене, невеликі квітки зібрані в щільні кисті.

Зростає рутка на всій території Росії та України, вважає за краще сміттєві місця, узбіччя доріг, і всіляко намагається нашкодити городникам як бур’ян . Цвіте з травня по серпень. Для лікарського застосування використовується вся надземна частина. Сушать траву в пучках, в тіні.

Вперше звернули увагу на рутки як на лікарський засіб після дослідження, в результаті якого виявили в ній алкалоїд протопин , який в основному і забезпечує їй лікарські властивості .

Рутка лікарська має кардіотонічну дію, регулює секреторну діяльність шлунка і кишечника, печінки, посилює апетит, покращує загальний тонус організму, тим самим сприяючи швидшому одужанню хворих. Всі перераховані вище якості добре проявляються після перенесених важких інфекційних захворювань , великої втрати крові , при доліковуванні після жовтяниці. Також вона сприятливо впливає на роботу серця , звужує кровоносні судини, тонізує гладку мускулатуру матки, надає протиаритмічну сердечну дію.

Знахарі помітили, що рутка має жовчогінну, сечогінну, кровоочисну, потогінну і короткочасним збудливою дією. Як щадне сечогінний застосовується при лікуванні хвороб нирок і сечового міхура. А якщо додати до рутки квіти чорної бузини і брусничного листа, то цей настій одразу набуває яскраво виражений протизапальний ефект:

- Змішати 3 частини рутки, 2 частини брусничного листа , 1 частина квіток чорної бузини. Залити 2 ст ложки збору склянкою окропу і настояти 30 хвилин. Процідити і приймати по 2 ст ложки 3 – 4 рази на день до їди.

У народній медицині використовують рутки лікарську при лікуванні ШКТ, наприклад виразці шлунка, гастриту , обтяженого зниженою кислотністю, при хворобах печінки, запаленні сечового міхура, сечокам’яної хвороби. Також ефективний сік рутки . Його застосовують при різних шкірних захворюваннях ( висип , лишай , короста ) , змащуючи ним уражені місця. З цією ж метою застосовуються і настої з трави. Але вони повинні бути більш концентрованими і тому сировини треба брати вдвічі більше , ніж бралося для змазувань і примочок. Також ці концентровані настої застосовуються в якості ванн – розводити настій потрібно в співвідношенні 1 до 5.

Способи застосування рутки лікарської

- Залити склянкою молока або води 1 ст ложку рутки і кип’ятити на слабкому вогні 5 хвилин. Дати настоятися 2 години , процідити. Приймати до їжі по 50 мл 3 рази на день.

- Залити трьома склянками води 4 ст ложки рутки, кип’ятити 5 хвилин, настояти 3 години, процідити. Застосовувати відвар у теплому вигляді зовнішньо для компресів , обмивань, ванн при шкірних висипах, судомах , запальних процесах шкіри, полоскань рота і горла.

- 3 ст ложки трави рутки тричі ошпарити окропом, загорнути в марлю у вигляді подушечки і застосовувати гарячими в якості припарок при запальних процесах шкіри і м’язових судомах .