Як підняти гемоглобін

gemoglobinПоказник гемоглобіну – це наявність в крові достатньої кількості заліза. Визначити цей показник допоможе загальний аналіз крові. Нормальний рівень гемоглобіну становить від 120 до 140 г / л. Якщо показник нижче , це привід звернутися до лікаря. Тільки кваліфікований лікар має право вирішувати , чи призначати вам препарати заліза або розповісти , як підняти гемоглобін народними засобами.

На жаль, при прийомі залізовмісних препаратів псуються зуби. Так само вони надають побічна дія на функції печінки і шлунка. Тому , якщо рівень гемоглобіну у вас в крові не критично малий, бажано звернутися не до синтетичних препаратів, а до народної медицини. У натуральних продуктах присутня тривалентне натуральне залізо, яке і потрібно нашому організму, а не двовалентне, яке є в фармацевтичних препаратах.

Відомо безліч продуктів харчування, вживання яких показано при низькому гемоглобіні . Продукти піднімають гемоглобін в крові – це чорна і червона ікра. Вживання ікри може підняти гемоглобін досить швидко. Але якщо у вас є схильність до анемії , а часто купувати цей корисний продукт немає фінансової можливості , не варто впадати у відчай. Гемоглобін підвищують і інші продукти. Всіма нами улюблена гречка, печінка, нирки, м’ясо птиці, риба і морепродукти, гранати, горіхи, абрикоси (як свіжі, так і у вигляді сухофруктів), зелені овочі та фрукт , особливо яблука, банани, яєчний жовток, шоколад – ось далеко не повний список продуктів сприяють відновленню рівня гемоглобіну в крові.

Одночасно з цими продуктами бажано вживати продукти містять вітамін С , для кращої засвоюваності заліза. До таких можна віднести фрукти і овочі  а також свіжовичавлені соки. Особливо корисні соки з апельсинів , яблук і томатів.
При дефіциті заліза чорний чай бажано замінити зеленим , так ка речовини, що входять до складу чорного чаю перешкоджають засвоєнню заліза.

Як підняти гемоглобін народними засобами

Якщо підняти гемоглобін потрібно швидко, можна скористатися наступними порадами:

1. Перемолоти на м’ясорубці 200 г кураги , 200 г чорносливу , склянка родзинок і 200 г волоських горіхів. Додати 2 столові ложки меду і 2 перемелених з шкіркою лимона. Цю суміш є по столовій ложці 3 рази на день.

2. 250 г сирої гречки подрібнити в кавомолці, змішати з 200 г подрібнених волоських горіхів і 150 г меду. Приймати по одній столовій ложці на день.

3. Взяти 50 г морквяного соку , змішати з такою ж кількістю бурякового соку , змішати з половиною склянки яблучного соку. Такий коктейль слід пити один – два рази на день.

4. Існує ще один популярний старий рецепт для підвищення гемоглобіну. У яблуко потрібно увіткнути великі, що не іржаві цвяхи. Перед цим їх природно слід вимити і продезінфікувати. Зробити це краще ввечері перед сном. Вранці цвяхи витягнути і прокип’ятити, а яблуко з’їсти. Цвяхи увіткнути в інше яблуко, потримати годин дванадцять , потім повторити процедуру.
Таким чином треба з’їсти не менше чотирьох яблук. Цей рецепт сприяє також зміцненню серцево-судинної системи, поліпшенню обміну речовин і отриманню організмом необхідних вітамінів і мікроелементів.

Необхідно знати, що молочні та інші продукти багаті кальцієм знижують здатність організму засвоювати залізо. Тому під час лікування анемії їх вживання потрібно тимчасово виключити.

Правильне регулярне харчування – краща профілактика анемії. Якщо ви будете правильно харчуватися , вам ніколи не знадобитися думати над питанням, як підняти гемоглобін народними засобами. І пам’ятайте, що надмірність заліза в організму також небезпечна, як і його недостатність.