Як покращити пам’ять

pamyatЯк поліпшити пам’ять – це питання все частіше виникає у людей літнього віку. У зв’язку з віком у людини слабшає пам’ять і її зміцнення вимагає щоденної праці.

1. Щоденна фізична зарядка, а також прогулянка на свіжому повітрі поліпшують кровообіг у мозку, тим самим позитивно впливаючи на пам’ять.

2. Дуже важливий самомасаж всього тіла – від ступень до голови. Несильними приємними рухами промасажуйте себе знизу вгору. Цим ви розженете кров у всьому організмі.

3 . Під час прогулянки можна подумки повторювати яке – або вірш або пісню .

4. Якщо після знайомства з людьми, ви забуваєте їх імена, по приходу додому почніть перебирати в пам’яті прізвища знаменитих людей. І якщо ім’я та по батькові нового знайомого співпаде з ім’ям і по батькові якоїсь знаменитої людини, то новий знайомий буде у вас асоціюватися саме з тим великою людиною і ви його ніколи не забудете. Наприклад , ви познайомилися з Миколою Васильовичем і після недовгих спогадів ви “присвоєте” йому асоціацію з Гоголем Н. В.

5. дуже добрим тренажером пам’яті є розгадування кросвордів. При розгадуванні ваша пам’ять буде знаходитися в постійному пошуку , їй буде колись байдикувати і погіршуватися.

6. Позитивно позначається на пам’яті ведення щоденника. Щоби не забути виконати будь-яку дію завтра – запишіть його в щоденник.

7 . Ви ніколи не забудете йдучи вимкнути світло чи газ, якщо на виході у вас буде висіти табличка з цим нагадуванням. Коли ця табличка “намертво” закарбується у вашій пам’яті, то її можна буде зняти.

8. Для кожної речі в будинку відведіть певне місце і не міняйте його. Це дуже добре тренує пам’ять.

9. Дуже важливо раціональне харчування. Щотижневе вживання риби благотворно впливає на серце: розріджує кров, перешкоджає утворенню атеросклеротичних бляшок на стінках судин, що в свою чергу позитивно позначається на функціях пам’яті. Для відповіді на питання як поліпшити пам’ять також гарні банани і кропив’яний чай.

10. Дуже добре покращують пам’ять запахи ефірних масел базиліка або розмарину. Досить крапнути 1 краплю на серветку і ви весь день будете відчувати запах масла в своєму будинку.

11. Нормальний сон зміцнює пам’ять. Бажано лягати і вставати в один і той же час, сон повинен тривати не менше 8 годин.

12. Виключити зі свого життя негативні емоції, не слід зациклюватися на поганому. Стреси не сприяють поліпшенню пам’яті.