Як позбутись болі в п’ятах ніг

Болі в п’ятах ніг можуть бути викликані різними причинами. До таких проблем належать:

1. П’яткова шпора - найчастіша причина болю;

2. Підошвенна фасція – велика смуга щільного освіти, яка простягається від плеснових кісток до п’яткової кістки. Фасцит на підошві може бути через перевантажень стопи. Болі в п’яті при ходінні найчастіше виникають від взуття зовсім без каблуків;

3. Травма сухожилля. Ці проблеми можуть виникати від досить високих каблуків, які викликають велике навантаження на сухожилля;

4. Удари в п’яткової кістки можуть також бути причинами болю в п’яті. Удари можуть привести до запалення тканин, які знаходяться поруч; 

5. Порушення в роботі ахіллового сухожилля і його запалення можуть викликати сильні болі над п’ятою;

6. Причиною больових відчуттів у п’яті може бути і інфекційне захворювання (хламідіоз, гонорея та інші), які викликають реактивне запалення п’яти;

7. Запаленню п’яти можуть передувати такі хвороби як подагра , поліартрит , запалення суглобів та інші . Болі в п’ятах ніг можуть з’явиться як наслідок даних захворювань.

Лікування болю п’ят народними засобами

• Фахівці рекомендують приділяти особливу увагу підбору взуття. Дуже важливо щоб взуття була м’якою, практичною і комфортною. У якісного взуття є підтримуючий супінатор і роблять її з м’яких матеріалів.

• При болях в області п’яти не варто займатися спортом. Краще всього відмовитися від бігу, стрибків і перенесення важких речей. Це може тільки призвести до більш серйозних проблем.

pyatkahНайкраще підібрати спеціальне ортопедичне взуття, в разі появи серйозних проблем зі здоров’ям і постійними болями в п’яті.

• Болі в п’ятах ніг можна зняти за допомогою чергування тепла і холоду. Це можна зробити за допомогою двох тазиків холодної і в міру гарячої води і по черзі занурювати ступні то в холодну, то в теплу воду.

• “Крижана подушка” – заповнений дрібно колотим льодом пластиковий пакет невеликого розміру. Крижану подушку найкраще обернути в рушник і прикладати до хворих п’ятах. Процедура може тривати близько п’ятнадцяти хвилин. Крижану подушку можна використовувати після робочих навантажень на стопу і тренувань.

• Для розпарювання ніг в гарячій ванні потрібно зробити наступне: на один літр води додати по дві таблетки фурациліну і анальгіну, дві столові ложки яблучного оцту і одну столову ложку меду. Через двадцять хвилин гарячої ванночки, покласти корж із глини на стопу і чим небудь замотати. Тримати в такому положенні поки не почне нагрівати. Лікувати таким методом п’яти необхідно щодня до поліпшення стану.

• Настоянка з спирту шабельника болотного. Це одне з поширених і популярних засобів лікування особливо для п’яткових шпор. Поліпшення стану можуть принести протизапальні властивості шабельника. Крім цього, він виводить з організму солі і зміцнює імунітет.

• Дуже добре при болях в п’ятах допомагають компреси з редькою чорної. Для цього редьку треба спочатку вимити і потерти на тертці дрібної разом з шкіркою. Після цього покласти кашку на ганчірочку, прикласти до п’яти, поверх одягнути пакет з поліетилену та носок. Подібні процедури потрібно робити щодня на ніч, поки не пройде біль.

• Крім цього, необхідно посилити кровообіг у п’яті. Можна постукувати п’ятою по підлозі або терти п’яти об валянки. Такі процедури дозволяють зруйнувати п’яткову шпору.

• Також від п’яткової шпори допомагають спеціальні масажери. Ними зручно користуватися наприклад, під час перегляду телепередач і підклавши під п’яту масажер, натискати і ворушити ногою в різних напрямках. Раніше був такий “комп’ютер” з гострими дерев’яними коліщатками, який називався рахунками. Так ось це ідеальний масажер.

• Також народне лікування болю в п’яті можна проводити компресами з картоплі. Для цього зварити картоплю в шкірці, добре його розім’яти і покласти на хворе місце. Потім слід закріпити пов’язкою з марлі. Використовувати такий компрес можна щодня протягом тижня.

• Траву свіжого споришу (горця пташиного) можна покласти у взуття і ходити протягом дня. На наступний ранок траву поміняти на нову.

• Перемішати одну столову ложку з верхом меду, одна бульбашка йоду п’ятдесят мілілітрів, одну чайну ложку подрібненої солі Екстра. Всього цього кількості суміші вистачить на п’ять процедур. Перед сном необхідно наносити суміш на бинт або ватку, приклавши до п’яті, а зверху перебинтувати і накрити поліетиленом, та так щоб пов’язка не сповзла під час сну. З ранку пов’язку можна зняти. Швидше всього за п’ять ночей вам таки вдасться позбавитися від п’яткової шпори, якщо вона у вас є. В цілях профілактики таке лікування можна повторювати через півроку.

Якщо у вас діагностували п’яткову шпору, ні в якому разі не потрібно намагатися розбити кісткові нарости за допомогою качалки: найчастіше це може призвести до ще гіршого стану. При болю в п’ятах ніг і наявності шпори необхідно відразу ж пройти лікування, в який входить процедура фізіотерапії.