Як зняти оніміння пальців ніг

noga_oniminnyaМабуть, кожен з нас відчував у своєму житті оніміння пальців ніг, яке часто відчувається після тривалого перебування у нерухомій позі біля телевізора, за клавіатурою комп’ютера тощо. У такій ситуації, часом, досить злегка змінити положення ніг, як по пальцях починають пробігати «мурашки »і з’являється відчуття легкого поколювання. Втім, зазвичай всі зазначені незвичайні відчуття швидко проходять – досить кілька секунд походити на місці. Проте буває так, що «голочки» зберігаються тривалий час і хворобливі симптоми вдається зняти навіть масажем. У цьому випадку слід серйозно задуматися про стан своїх судин і хребта, а також критично оцінити свою вагу.

Можливі причини оніміння пальців ніг

Досить часто оніміння пальців ніг є симптомом захворювань судин, основні з яких ендартеріїт і варикозне розширення вен.

До появи німоти в ногах можуть призвести, також, і порушення в роботі опорно-рухового апарату, а саме такі хвороби, як радикуліт різного ступеня, сколіоз, остеохондроз, міжхребетні утиску тощо.

Оніміння пальців ніг може стати наслідком проблем з нормальним обміном речовин. Найбільш відомим і, в теж час, неприємним захворюванням, що належить до цієї групи причин, є подагра. У цьому випадку, як правило, в першу чергу уражаються суглоби великих пальців.
Як це не дивно звучить, але оніміння пальців ніг може розвинутися внаслідок нестачі ряду важливих вітамінів і, зокрема, вітамінів А, В 12 і нікотинової кислоти. Що стосується останньої причини то, для заповнення вітаміну А слід внести у свій раціон риб’ячий жир і різні червоні овочі (наприклад морква), а також зелень. Вітаміну В 12 багато в продуктах тваринного походження, а недолік нікотинової кислоти можна заповнити цільним зерном, капустою брокколі і горіхами.

Існують і ефективні народні засоби, здатні допомогти впоратися з бідою.

  • Так, хороший результат дає чотириденний настій на основі часнику і перетертого лимона разом з цедрою: головку часнику і лимон заливають півлітра води. Приймати слід до їжі по чверті склянки на день.
  • Можна скористатися і корисними властивостями чорного перцю. З цією метою 100 г перцю-горошку перемелюється і заливається 1 л рослинного масла. Отриману суміш, при постійному перемішуванні, нагрівають протягом півгодини на повільному вогні. Вийшло перцева олія втирайте в пальці ніг і хвороба швидко відступить.
  • Усувається оніміння пальців ніг і компресами з натуральним медом: мед втирається в онімілі пальці, потім закутується х / б тканиною – народний поголос стверджує, що позитивний ефект буде помітний вже на третій день.
  • Ще один рецепт розрахований швидше на беззастережну віру, ніж на прагматизм, але так чи інакше він діє: зав’яжіть навколо щиколоток вовняну нитку і постійно носите.
  • Наступний рецепт прийшов з китайської медицини. У ванночку для ніг слід налити гарячої води, наскільки можете витерпіти і почати тиснути пальцями на дно з великою силою. Кілька хвилин такої гімнастики і чутливість швидко повертається.