Як зняти оніміння пальців рук

ruka_onimОніміння пальців рук – досить неприємне відчуття, з яким знайомі багато людей, але між тим його сприймають спокійно. Логічно, що це явище має безпосереднє відношення до кровотоку, але хіба це стан може нести якусь небезпеку? Насправді, все може бути куди складніше ніж, здається на перший погляд. Ознаки такого роду можуть означати присутність у людини досить серйозного захворювання. У разі оніміння мізинців, можливо, що ваша серцево-судинна система потребує допомоги, так як їй можуть загрожувати конкретні проблеми. Коли німіють великі пальці, то можна зробити припущення, що в даному випадку страждає система дихання. Як видно з представлених прикладів, наслідки оніміння пальців рук можуть бути досить серйозними. Якщо ви не розібралися в причинах, які призвели до даного недузі, то вам потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

В якості додаткового засобу лікування можна застосовувати народні способи лікування оніміння пальців рук. Разом з тим, для їх використання необхідно проконсультуватися з лікарем. Одна з причин оніміння пальців – брак вітамінів.

Перший важливий вітамін – В12. Багато його міститься в тваринних продуктах. Люди, які знаходяться на строгих дієтах, а також строгі вегетаріанці відчувають брак цього вітаміну. Якщо ви не вживаєте яйця, м’ясо і рибу, то додайте в їжу пивні дріжджі. Вони продаються в аптеці.

Другим незамінним вітаміном, який формується у нас в організмі з каротину, є вітамін A. Щоб його отримувати з їжі потрібно їсти моркву, червоні овочі і риб’ячий жир, а також свіжу зелень і листові салати. Всі перераховані вище продукти треба вживати з рослинною або вершковим маслом, також можна зі сметаною.

Нікотинова кислота є третім цінних вітаміном. Велику її кількість міститься в брокколі, горіхах, пшеничних проростках і цілісних зернах.

Рецепти народної медицини часто складаються з продуктів харчування. Наприклад, існує думка, що якщо німіють руки, то потрібно накласти на всю руку у вигляді компресу, який закутаний теплою тканиною, теплу кашу з гарбуза. Процедуру застосовують до моменту настання явних ознак поліпшення.

Також оніміння пальців рук можна вилікувати чорним перцем. Його вам будуть потрібні 100 г. Можна відразу взяти мелений або ж змолоти цілісний. Перець заливаємо 1 літром рослинного масла. Суміш ставимо на слабкий вогонь і варимо 30 хвилин, помішуючи час від часу. Потім маслу дають охолонути. Його втирають в пальці кілька разів на день і незабаром ви забудете про свою проблему.

У літрі теплої води розчиніть 1 ст. ложку солі, 50 мл. 10% нашатирю і 10 мл камфорного спирту. Отриманий склад втирають в руки.

Напевно багато хто з вас помічали, що літні люди носять за зап’ястя рук вовняну нитку. Цей спосіб боротьби з онімінням рук мабуть самий древній.

Коли у вас оніміння пальців рук, на допомогу прийдуть контрастні ванночки. Наливають в одну ємність холодну воду, а в іншу – гарячу. Причому гаряча вода повинна бути такою гарячою, щоб ви могли її витерпіти одночасно з цим не отримавши опік. Можете взяти 2 невеликих відерця або 2 глибокі миски. Спочатку руки опускають в одну ємність, а потім в іншу з інтервалом у хвилину. За день ці процедури можна повторювати 2-3 рази.

Оніміння пальців рук – профілактика

Якщо дана хвороба вас вже потурбувала кілька разів, то найкраще не допустити розвитку недуги, проробляючи нескладний комплекс вправ по кілька разів на день. Вони допоможуть уникнути негативних наслідків, які виникають при малорухливому способі життя, статичному положенні тіла і кісті рук під час роботи.

1. Вранці, лежачи в ліжку, підніміть руки вгору і стискайте пальці в кулак і розтискайте 50 разів. Потім те ж саме виконайте, поклавши руки уздовж тіла.

2. Стоячи на шкарпетках, витягніть руки вгору з розціпленими пальцями і постійте так не менше хвилини. Таку вправу робіть не менше 6 разів на день.

3. Зімкніть долоні разом, схрестіть пальці і стискайте їх 30 разів в один кулак із зусиллям.

Такі прості вправи допоможуть не тільки при онімінні пальців рук, але і нададуть сприятливий вплив на весь організм.