Яке лікувати п’яткові шпори

shporyДуже багатьом людям, на жаль, добре знайомі досить різкі больові відчуття в стопі, що свідчить про утворення патології, іменованої «п’яткова шпора».
П’яткова шпора являє собою розростання кісткової тканини на нижній або задній поверхні п’яткової кістки. Виникнення больових відчуттів пов’язано з роздратуванням м’яких тканин , яке з’являється в процесі розростання кісткової тканини.

Описуване захворювання характеризується наступними симптомами. П’яткова шпора проявляє себе різкими болями при опорі безпосередньо на підошву в області п’яти, які можуть з’являтися як відразу при опорі , так і через деякий час. У стані спокою людини п’яткова шпора ніяк себе не проявляє. Найбільша інтенсивність больових відчуттів проявляється після тривалого відпочинку або сну, при вчиненні перших рухів. Кілька стихаючи протягом дня, до вечора біль знову зростає і посилюється.

У пацієнтів, які страждають «п’яткової шпорою» , в значній мірі змінюється хода. Це обумовлено тим  що намагаючись уникнути найсильніших болів, людина, з тим, щоб зменшити навантаження на стопу, починає підсвідомо переносити тяжкість і наступати на зовнішній її край або тільки на носок, що сприяє розвитку плоскостопості. Результат – порушення амортизаційних і рухових функцій хворий стопи через м’язового каркаса стопи.

Необхідно відзначити, що складність діагностування п’яткової шпори пов’язане з тим, що її неможливо візуально розпізнати  оскільки вона ні зовні, ні шляхом обмацування не визначається. Точний діагноз можна поставити тільки за допомогою рентгенографії.

Виникнення п’яткової шпори, як правило, пов’язують з віковими змінами, високим навантаженням на стопу. Такого роду навантаження у жінок  наприклад, виникає окрім іншого через їх пристрасті до взуття на високих підборах. Необхідно також відзначити зайве навантаження на стопу і ожиріння, що властиво останнім часом і чоловікам.
Крім того, до групи ризику можливого отримання п’яткової шпори входять хворі , що переживають стан після травматичного пошкодження окістя п’яткової бугра , а також з явно вираженим плоскостопістю . Крім того , поява п’яткової шпори може бути спровоковано порушенням кровообігу в області стопи або навіть двох.
У тому випадку, якщо у Вас раптом при ходьбі з’явилися болі в п’яті, необхідно невідкладно звернутися до фахівців – ортопеда і хірургу , які допоможуть уточнити діагноз. Не виключено, що болі, що виникли – це симптоми зовсім інших захворювань. Чим раніше буде діагностовано захворювання, тим швидше і легше Ви від нього позбавитеся .

Як правило, лікування п’яткової шпори супроводжується, насамперед, зменшенням навантаження на стопи, застосуванням теплих ванн для ніг, масажу, грязьових аплікацій, виконанням спеціальних вправ лікувальної фізкультури і застосуванням рецептів народної медицини. З метою зменшення больових відчуттів при опорі на стопи, фахівцями настійно рекомендується застосування спеціальних ортопедичних устілок . Вони мають поглиблення і отвори, відповідні місцях розташування п’яткових шпор . В особливо складних випадках може бути накладено гіпс на гомілку і стопу, і як наслідок – постільний режим. Що стосується лікування шпор інфекційного походження  то , як правило , вдаються до використання відповідних антибіотиків.

Але, методи офіційної медицини не шкідливо буде доповнити рецептами та методами народної, які цілком можна реалізовувати в домашніх умовах.

Лікування п’яткової шпори народними засобами

1) 3 столові ложки свіжого сиру викладіть на складену в декілька шарів марлю або бинт і прив’яжіть ці сирні пов’язки до п’яткової шпори на всю ніч. І так три ночі підряд.

2 ) На рівну тверду поверхню розсипте приблизно 100 грам кухонної солі і походіть по ній голою п’ятою приблизно 15 хвилин.

3 ) На дрібній тертці натріть 1 цибулину. Отриману масу викладіть на целофан і прив’яжіть до ураженої ділянки. Утепліть зверху компрес, наприклад , за допомогою пухової хустки. Зверніть увагу , що після того , як компрес зніміть, ногу мити не можна, залишки лука необхідно просто стерти . Як правило, такий компрес роблять на всю ніч. Для отримання бажаного результату, процедуру необхідно виконати 2 – 3 ночі поспіль.

4 ) Ретельно перемішайте 100 г нутряного свинячого сала, 100 г оцтової есенції, 1 куряче яйце зі шкаралупою. Отриману масу необхідно залишити на десять днів у темному місці, періодично перемішуючи. Коли ліки буде готове , розпарити ногу і на уражену ділянку покласти змочений в приготованому ліках тампон приблизно на 5-6 годин. Ліки необхідно застосовувати протягом 5 днів. Процедуру обов’язково припинити при появі печії.

5 ) Відмінний рецепт лікування п’яткової шпори. Візьміть по 1 ст ложці 70 % оцтової кислоти, рослинної олії і сухої гірчиц . Все змішайте , викладіть на ганчірочку і прикладіть на півгодини до п’яти. Потім все зняти, вимити теплою водою ногу. Опіку не бійтеся. За півгодини ця суміш шкіру не спалить. Через 2 тижні ви забудете про п’яткової шпори.

6 ) Найпростіший рецепт лікування п’яткової шпори: у 5 літрах води розчинити 1 шматок господарського мила і 200 г солі. На протязі тижня парте ноги в цьому розчині на ніч, потім витріть ноги, надіньте теплі шкарпетки і в ліжко. Розчин можна використовувати один і той же.

7 ) Змішайте по 1 ч ложці дрібної солі, меду і йоду. Цю суміш втирайте в хвору п’яту на ніч (можна і вдень). Через кілька днів відчуєте полегшення. Продовжуйте втирати на протязі місяця.

Пам’ятайте: перш ніж самостійно займатися лікуванням і застосовувати будь-які рецепти, необхідно проконсультуватися з Вашим лікуючим лікарем, щоб уникнути побічних явищ .

Лікування п’яткової шпори будинку Ви можете самостійно доповнити масажем або спеціальними вправами лікувальної фізкультури, а зручне взуття і спеціальні ортопедичні устілки для стоп забезпечать зниження навантаження на них.

Весь вищенаведений комплекс обов’язково допоможе прискорити Ваше одужання, а також знизить ймовірність повторної появи у Вас п’яткових шпор .